day off

Przymierzam się do obejrzenia "The Crown". Ponoć na dwóch pierwszych odcinkach można się popłakać. A jest to niewątpliwa zmiana, bowiem ostatnio raczyłam się głównie sezonami RePaul's Drag Race czyli taki Top Model dla transwestytów. W programie wyłania się spośród kilkunastu uczestniczek najciekawszej i najbardziej utalentowanej draq queen, która otrzymuje tytuł America's Next Drag Superstar. No nie mówcie, że nie brzmi to dobrze? Masy rzeczy się o nich dowiedziałam i poszerzyłam przy tym zakres słownictwa. Podziwiam transwestytów i podziwiam ich, są sto razy bardziej kobietami niż jakaś wąsata Pani Minister z jajem z blond włosow po jednej stronie głowy. Są piękni, barwni i pozytywni, a Raja, Pandora lub Yara Sofia rządzą. 

Swobody obywatelskie to jednak cudowny wynalazek. W naszym zielonym kraju ten program by nie miał racji bytu. Od razu byłyby protesty urządzane przez setki plujących nienawiścią, świeżo zaprogramowanych wiadomymi falami radiowymi obywatelek w okrągłych, puszystych nakryciach głowy ze zdjęciami w dowodach sprzed wojny. 

Z drugiej jednakowoż strony uważam, że nadmiar swobód obywatelskich może szkodzić ludziom. Dochodzi do granic absurdu np. w USA, gdzie trzeba pisać na mikrofalówkach, że nie wolno wkładać do nich kotów, bo inaczej producentowi drobnego AGD grożą setki procesów właścicieli. U nas swobody mają się całkiem nieźle. I nie chodzi o to, że to mi się nie podoba ale jak dziecku nadaje się na imię SAWANA OGÓREK, albo WIRGINIA JAMNIK, bo przecież wolno to klękajcie narody. 

Kolejnym wspaniałym objawem manifestowania swobód obywatelskich jest budownictwo jednorodzinne. Po co budować na leśnej działce skromny domek z poddaszem użytkowym, kiedy można pierdolnąć gargamela z wieżą i czterema lwami na froncie. Bo wolno. 

I to wszystko przy pierwszej prima sort kawie! 


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Po usłyszeniu sygnału..